| Τύπος υποκριτικής | Μονής δράσης (επίθημα 03) / Διπλής δράσης (επίθημα 06) |
|---|---|
| Τύπος ανατροφοδότησης | Τυπική (HX) / Βελτιωμένη ακρίβεια (HE) |
| Σήμα εισόδου | 4-20mA + Πρωτόκολλο επικοινωνίας HART |
| Πίεση τροφοδοσίας | 1,4-8 bar (0,14-0,8 MPa) |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C έως +80°C (Τυπική έκδοση) |
| Εγγύηση | 1 έτος |
|---|---|
| Σειρά ροπής | 10 Nm έως 32 000 Nm |
| Θερμοκρασία των μέσων | Υψηλή θερμοκρασία |
| Έκδοση για μεγαλύτερη διάρκεια | S2 - 30 λεπτά εργασίας |
| Πιστοποιητικά | Ασφαλής και μη εμπρηστικός (εξυπηρέτηση περιορισμένης ενέργειας) |
| Θέση ρύθμισης | 4 έως 20 μΑ |
|---|---|
| Δρόμος βαλβίδας | 3.6 έως 300 mm |
| Ανοίγοντας γωνία | 24 σε 100° |
| Υλικό | Χάλυβας |
| Επικοινωνία | Πρωτόκολλο επικοινωνίας πεδίου HART® |
| Min./ max.current | Min./ max.current |
|---|---|
| Κατανάλωση αέρα | Sup = 1,4 ~ 6 bar |
| Κλάση προστασίας | IP66 |
| Υλικό σώματος | Αλουμίνιο |
| Πίεση παροχής αέρα | 1.4 - 7.0 bar (20 - 100 psi) |
| Υπόθεση | Νέο |
|---|---|
| Διαγνωστικά | Τυπική διάγνωση, Προηγμένη διάγνωση. |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -50°C έως +85°C |
| Αεριολογία | Αέρος ή γλυκό φυσικό αέριο |
| Πνευματική δράση | Μονό ή διπλή δράση, ασφαλή σε περίπτωση αποτυχίας, περιστρεφόμενη και γραμμική |
| ταχύτητα εξόδου | 4 έως 180 Rpm |
|---|---|
| Πιστοποιητικά | Ασφαλής και μη εμπρηστικός (εξυπηρέτηση περιορισμένης ενέργειας) |
| Προστασία από τη διάβρωση | KS |
| Προστασία φώκιας | Διάκριση IP68 |
| Θερμοκρασία των μέσων | Υψηλή θερμοκρασία |
| Επικοινωνία | HART 7 |
|---|---|
| Στέγαση και κάλυμμα | Αλουμίνιο (Κράμα Νο. 230) Με επίστρωση πούδρας |
| Τάξη προστασίας | IP 66/Τύπος 4X |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -40... 85°C (-40... 185°F) |
| Πίεση αέρα τροφοδοσίας | 1.4-10 bar (20-145 psig) |
| Φάσμα σημάτων | 4-20mA |
|---|---|
| Πίεση αέρα τροφοδοσίας | 1.4-10 bar (20-145 psig) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -40... 85°C (-40... 185°F) |
| Κλάση προστασίας | IP 66/Τύπος 4X |
| Στέγαση και κάλυμμα | Αλουμίνιο (Κράμα Νο. 230) Με επίστρωση πούδρας |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -55 ° C έως +85 ° C (-67 ° F έως +185 ° F) |
|---|---|
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | Αναλογικό, hart, ίδρυμα fieldbus, διακριτό I/O |
| Κατανάλωση αέρα | 0,3 SCFM (τυπικό); 0,075 SCFM (χαμηλή ροή) @ 60 psi |
| Χωρητικότητα εξόδου | 18 SCFM @ 60 psi (στάνταρ/ρελέ χαμηλής ροής) |
| Διάγνωση | Ναί |
| Σήμα εισόδου | 4-20 ΜΑ ΧΑΡΤ |
|---|---|
| Παροχή αέρα | 1,4 έως 10,3 bar (20 έως 150 psig) |
| Βαθμολογία προστασίας | IP66 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C έως 80°C (-40°F έως 176°F) |
| Πρωτόκολλο Επικοινωνίας | Χαρτ 6/7 |