| Θερμοκρασία λειτουργίας | -50°C έως +85°C |
|---|---|
| Πίεση παροχής (μονής δράσης) | 20 έως 100 psi μέγιστο (1,4 έως 6,9 bar) |
| Πίεση παροχής (διπλή δράση) | 20 έως 150 psi max (1,4 έως 10,3 bar) |
| Πνευματική δράση | Μονό ή διπλή δράση, ασφαλή κατά την αποτυχία, περιστρεφόμενη και γραμμική |
| Σήμα - επικοινωνία | HART 5 ή 7 πάνω από 4-20mA |
| Λειτουργούσες τιμές | 0/4 έως 20 μΑ |
|---|---|
| Σήμα εισαγωγής | Um = 250 Β |
| Κύκλωμα παραγωγής | Πρώην ia IIC |
| Συμμόρφωση | ΠΡΩΗΝ CE EAC |
| Βιομηχανία εφαρμογής | Πετρέλαιο & αέριο (προς τα πάνω & Midstream) |
| Βάρος | 2,25 kg έως 9,9 kg ανάλογα με την παραλλαγή μοντέλου |
|---|---|
| Συμβατότητα τοποθέτησης | Περιστροφικοί/γραμμικοί ενεργοποιητές |
| Πρωτόκολλα | Hart 5/7, Ίδρυμα Fieldbus, Profibus PA |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -20 ° C έως +85 ° C (πρότυπο). Επιλογές κάτω από -55 ° C διαθέσιμο |
| Τύπος βαλβίδας | Βαλβίδα ελέγχου |
| Σήμα - επικοινωνία | ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΕΛΆΦΙ 7 άνω των 4-20mA |
|---|---|
| Διάγνωση | Positioner Diagnostics/Advanced Diagnostics/Online Diagnostics Valve |
| Κατασκευή / Υλικά | Περίβλημα αλουμινίου χωρίς χαλκό/Προαιρετικό περίβλημα 316SS |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -55°C σε +85°C |
| Πνευματική δράση | Single Acting, Fail safe /Περιστροφικό και γραμμικό |
| Πίεση εισόδου | 1,4...6 bar |
|---|---|
| Θερμοκρασία αέρα περιβάλλοντος για λειτουργία | -40...80 °C (-40...176 °F) |
| Πρωτόκολλο λιμένα επικοινωνίας | HART, 4...20 mA Profibus FOUNDATION fieldbus |
| Βαθμός IP προστασίας | IP66 |
| Μέγιστη Πίεση | 6 bar, 90 psi |
| Input Signal | Electric |
|---|---|
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Power Source | Local |
| Communication Protocol | 4-20 mA HART |
| Diagnostics | Yes |
| Πεδίο σήματος εισόδου | 4 - 20mA ονομαστικό |
|---|---|
| Μέγιστη πίεση τροφοδοσίας αέρα | 7bar g |
| Ελάχιστη πίεση παροχής αέρα | 1.4bar g |
| Θερμοκρασία Λειτουργίας | -10°C - 80°C |
| Ελάχιστο σήμα εισόδου (τροφοδοτούμενο βρόχου) | 3.6mA |
| Τάξη Προστασίας | IP65 |
|---|---|
| Εύρος Θερμοκρασίας | -40 ... + 50°C /-40 ... + 65°C |
| Εισαγωγή | 4-20mA |
| Κατάσταση | ΝΕΟ |
| Συσκευασία λεπτομέρειες | Όπως απαιτείται |
| Ροπή ροπής | 35-3000N.m. |
|---|---|
| Επίπεδα θορύβου | λιγότερο από 75 dB σε απόσταση 1m |
| Βαθμός προστασίας | IP67,προαιρετικό IP68 |
| Τύπος ρυθμιζόμενου συστήματος εργασίας | S4-25%, Μέγιστο 600 ενεργοποιήσεις ανά ώρα |
| Τύπος ρυθμιζόμενου σήματος εισόδου | 4-20mA,0-10V,2-10V |
| Τροφοδοσία | Βρόχος που τροφοδοτείται από σήμα ελέγχου 4-20mA |
|---|---|
| Τάση φορτίων | 11,0 VDC σε 20 mA DC / 10,0 VDC σε 4 mA DC |
| Ενεργός τύπος | Μονό ή διπλό |
| Μέσο ανεφοδιασμού | Αέρας ή άζωτο |
| Digital Communicatin | HART 7 |