| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | HART (Διευθυνσιοδοτούμενος απομακρυσμένος αισθητήρας αυτοκινητόδρομου) |
|---|---|
| Πίεση παροχής αέρα | 1,4 έως 7 bar (20 έως 100 psi) |
| Προστασία περιβλήματος | IP66 |
| Εύρος θερμοκρασίας περιβάλλοντος | -40°C έως +80°C (-40°F έως +176°F) |
| Σήμα εισόδου | 4-20 MA DC |
| Τύπος τοποθέτησης | Άμεση ή απομακρυσμένη τοποθέτηση σε περιστροφικές ή γραμμικές βαλβίδες ελέγχου |
|---|---|
| Πρωτόκολλο Επικοινωνίας | HART (Διευθυνσιοδοτούμενος απομακρυσμένος αισθητήρας αυτοκινητόδρομου) |
| Σήμα εισόδου | 4-20 MA DC |
| Πίεση τροφοδοσίας αέρα | 1,4 έως 7 bar (20 έως 100 psi) |
| Κατανάλωση αέρα | Περίπου 0,4 kg/h (στα 1,4 bar) |
| Πρωτόκολλο επικοινωνίας | ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΕΛΑΦΙ |
|---|---|
| Διάγνωση | Ναί |
| Μέγιστη πίεση εξόδου | 145 psig |
| Μέσα προμήθειας | Αέρας, φυσικό αέριο, άζωτο |
| Εισόδου | Ηλεκτρικός |
| Εισόδου | 4–20 mA DC |
|---|---|
| Πίεση παροχής αέρα | 130 έως 700 kPa (≈ 1,3 έως 7,0 bar) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | –40 °C … +80 °C |
| Βάρος | ~1,7 kg (≈ 3,7 lb) |
| Περίβλημα / Προστασία | Ισοδύναμο NEMA 4X, ισοδύναμο IP66 |
| Πηγή Ενέργειας | Τοπικός |
|---|---|
| Μέγιστο ρεύμα | 30 VDC Δυνατότητα συμμόρφωσης |
| Επικοινωνία με σήματα | HART 5 ή 7 πάνω από 4-20mA |
| Χαρακτηριστικά ροής | Τροποποιημένο ίσο ποσοστό, γραμμικό |
| Προμήθεια αέρα | 1.4 έως 6.0 Bar |
| Ονομασία του προϊόντος | Ελεγκτής ευφυούς βαλβίδας Neles ND9000 |
|---|---|
| Περιοχή θερμοκρασίας | -40... +85 °C / -40... +185 °F, τυποποιημένη έκδοση |
| Τάξη προστασίας | Κεφάλαιο IP66 / NEMA 4X |
| Επικοινωνία | ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΕΛΆΦΙ, ΙΔΡΥΜΑ Fieldbus, Profibus PA |
| τύπος βαλβίδας | Βαλβίδα ελέγχου |
| Ελάχιστο απαιτούμενο ρεύμα λειτουργίας | 3.6 μΑ |
|---|---|
| Σειρά πίεσης εισαγωγής | 1.5 έως 6.0 bar |
| Επαναληψιμότητα | <0,25% |
| Βάρος του ελεγκτή θέσης βαλβίδας | 3,5 κιλά |
| Ανακοίνωση | HART 5, 6 και 7 |
| εγγύηση | 1 έτος |
|---|---|
| Θέρμανση των μέσων | Υψηλή θερμοκρασία |
| Συνδέσεις αέρα | Γ ή NPT |
| Εισερχόμενο σήμα | 4-20 συνεχές ρεύμα μΑ |
| Γραμμικότητα | <0> |
| Φάσμα σημάτων | 4-20mA |
|---|---|
| Πίεση αέρα τροφοδοσίας | 1.4-10 bar (20-145 psig) |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -40... 85°C (-40... 185°F) |
| Κλάση προστασίας | IP 66/Τύπος 4X |
| Στέγαση και κάλυμμα | Αλουμίνιο (Κράμα Νο. 230) Με επίστρωση πούδρας |
| Τροφοδοσία | Βρόχος που τροφοδοτείται από σήμα ελέγχου 4-20mA |
|---|---|
| Τάση φορτίων | 11,0 VDC σε 20 mA DC / 10,0 VDC σε 4 mA DC |
| Ενεργός τύπος | Μονό ή διπλό |
| Μέσο ανεφοδιασμού | Αέρας ή άζωτο |
| Digital Communicatin | HART 7 |