| Θερμοκρασία λειτουργίας | -55°C σε +85°C |
|---|---|
| Σήμα - επικοινωνία | ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΕΛΆΦΙ 7 άνω των 4-20mA |
| Κατασκευή / Υλικά | Χωρίσματα από αλουμίνιο χωρίς χαλκό |
| Αριθμό μοντέλου | Επικαιροποιημένη συσκευή εντοπισμού της βαλβίδας |
| Πνευματική δράση | Μονόδραση, ασφαλή σε περίπτωση αποτυχίας, περιστρεφόμενη και γραμμική |
| Σήμα εισόδου | 4-20mA με πρωτόκολλο HART |
|---|---|
| Πίεση τροφοδοσίας | 1,4 ~ 7 bar |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C έως +80°C |
| Βαθμός προστασίας | IP66, Ex ia IIC T5 |
| υλικό | Περίβλημα αλουμινίου με αντιδιαβρωτική προστασία |
| Διαμέτρηση | Ρυθμιζόμενο πεδίο (μηδέν, διάστημα, δράση) |
|---|---|
| Υλικά (Στέγαση) | Αλουμίνιο, ανοξείδωτο ατσάλι ή επικαλυμμένο χυτοσίδηρο |
| Κατανάλωση αέρα (Σταθερή κατάσταση) | Χαμηλό, Τυπικά < 0,1 SCFM |
| Εύρος θερμοκρασίας διεργασίας/βαλβίδας | -196°C έως +450°C |
| Σήμα εισόδου (Ηλεκτροπνευματικό) | 4-20 MA DC (πρότυπο) |
| Βάση | Άμεση τοποθέτηση σε γραμμικούς (στέλεχος) ή περιστροφικούς ενεργοποιητές (ISO 5211). |
|---|---|
| Συνδέσεις εισόδου/εξόδου | Καταχωρήσεις αγωγού ή ενσωματωμένες συνδέσεις |
| Βαθμολογία περιβλήματος | Ελάχιστο IP66 / NEMA 4X; Διαθέσιμες αντιεκρηκτικές επιλογές |
| Γραμμικότητα | ±0,5% έως ±2,0% του εύρους |
| Πίεση αέρα παραγωγής | 0 έως 100% της πίεσης τροφοδοσίας |
| Τύπος | Ηλεκτρο-Πνευματικός / Πνευματικός Τοποθέτης Βαλβίδας |
|---|---|
| Πίεση αέρα τροφοδοσίας | Συνήθως 1,4 έως 7 Bar (20 έως 100 Psig) |
| Εγκρίσεις επικίνδυνων περιοχών | ATEX, IECEx, FM, CSA (για πιστοποιημένα μοντέλα) |
| Σήμα εισόδου (πνευματικό) | 3-15 psi (0,2-1,0 bar) |
| Εύρος θερμοκρασίας διεργασίας/βαλβίδας | -196°C έως +450°C |
| Σήμα - επικοινωνία | HART 5 ή 7 πάνω από 4-20mA |
|---|---|
| Διαγνωστικά | Τυπική διάγνωση, προηγμένη διάγνωση |
| Κατασκευή / Υλικά | Χωρίσματα από αλουμίνιο χωρίς χαλκό |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -50°C έως +85°C |
| Πνευματική δράση | Μονό ή διπλή δράση, ασφαλής από αποτυχία περιστρεφόμενη και γραμμική |
| Όνομα προϊόντος | Θέση βαλβίδας Fisher DVC2000 και κινεζική πνευματική βαλβίδα ελέγχου |
|---|---|
| Διασύνδεση δεδομένων | Με καλώδιο |
| Διαγνωστικά | Ναι |
| Τύπος στερέωσης | Ενσωματωμένο |
| Μέσα ανεφοδιασμού | Αέρας, μη διαβρωτικό αέριο |
| Απόκλιση | ≤ 1% |
|---|---|
| Εφαρμογή | Βιομηχανία |
| Κατεύθυνση δράσης | Αναστρέψιμο |
| Θερμοκρασία | ≤ 0,15 %/10 K |
| Αισθησία | ≤ 0,1% |
| Min/Max ρεύμα | 3.2 mA/24 μΑ |
|---|---|
| Όρια υγρασίας | 100% RH non-condensing |
| Ονομασία προϊόντος | Εγκαταστάτης βαλβίδας Masoneilan |
| Θερμοκρασία περιβάλλοντος | -40 σε 85°C (- 40 σε 185°F) |
| Εγγύηση | 1 έτος |
| Διαμέτρηση | Ρυθμιζόμενο πεδίο (μηδέν, διάστημα, δράση) |
|---|---|
| Τύπος | Ηλεκτρο-Πνευματικός / Πνευματικός Τοποθέτης Βαλβίδας |
| Εγκρίσεις επικίνδυνων περιοχών | ATEX, IECEx, FM, CSA (για πιστοποιημένα μοντέλα) |
| Σύνδεση αέρα τροφοδοσίας | 1/4" NPT (κοινό) |
| Σήμα εισόδου (πνευματικό) | 3-15 psi (0,2-1,0 bar) |